(Foto)deníček 2012

Kytlice (vernisáž výstavy D. Morenové) – březen 2012

Naším prvním veřejným vystoupením v letošním roce byla účast na zahájení výstavy paní Dáši Morenové v budově Obecního úřadu v Kytlici. Fotografie zatím nemáme.

Zpívání na schodech v České Kamenici – květen 2012

Na regionálním setkání pěveckých sborů jsme vystoupili jen se 3 skladbami, ale výkon byl nakonec úspěšný.

KyChrS v České Kamenici

Kytlický chrámový sbor při Zpívání na schodech v České Kamenici v květnu 2012


Poutní mše u sv. Antonína v Kytlici – červen 2012

Kytlický chrámový sbor s hosty při poutní mši 2012Úspěšně skončilo naše dlouho připravované vystoupení na poutní mši 16. června 2012. S pomocí přátel ze sboru v  Rakovníku a s hostujícím varhaníkem jsme znovu provedli Cantique de Jean Racine od G. Fourého. Potlesk byl nečekaně silný a dlouhý. Kolem kostela bylo poté možno se účastnit řady poutních atrakcí a pochopitelně i lecos dobrého pojíst a popít.

Vystoupení na pouti v Želkovicích na Lounsku – červen 2012

Pozvání na toto vystoupení bylo velkou náhodou, ale akce se vydařila. Překrásný 1. letní den nám umožnil vychutnat si jak cestu pestrou krajinou z Lužických hor do Českého Středohoří, na jehož okraji se nacházejí Želkovice, tak i atmosféru téměř 800 let staré románské rotundy, upravené v 19. století dostavbou na pseudorománský jednolodní kostelík s miniaturním kůrem. Pohostinství místních bylo příkladné (káva, čaj a koláčky zdarma, klobásky se smrtelně ostrým křenem za 40 Kč). Účast nebyla nijak přehnaná, ale vzhledem k velikosti kostelíku by se stejně o mnoho více nevešlo (myslím, že náš doprovod z řad rodinných příslušníků zabral polovinu) – posuďte sami.


Koncert 3 sborů v Kytlici – listopad 2012

Koncert, kterého se 10. listopadu 2012 kromě Kytlického chrámového sboru zúčastnil také Ženský pěvecký sbor z České Kamenice a pěvecké sdružení Romance z Ústí nad Labem, sklidil velkou pozornost veřejnosti. Každé těleso předvedlo samostatně několik skladeb ze svého repertoáru a nakonec jsme všichni zazpívali společně Alleluia.

Společný koncert nám udělal radost a není vyloučeno, že se stane počátkem nové tradice spolupráce s jinými sbory z okolí.


Další Andělský den v Dětském domově Krompach – prosinec 2012

Stejně jako v loňském roce, byli jsme i letos pozváni k účasti na Andělském dni, akci, kterou pro děti z Dětského domova v Krompachu pořádá občanské sdružení Letní dům. Byli jsme trochu oslabeni nepřítomností naší sbormystryně, ale přesto jsme vystoupili jak na koncertě v kostele sv. 14 pomocníků, tak i později při hostině v Dětském domově.


Křest dětí Sochových v Novém Boru-Arnultovicích – prosinec 2012

Hned následující den po vystoupení v Krompachu jsme zpívali v Novém Boru na mši, spojené s křestem Aničky a Ondráška Sochových, dětí naší sopranistky Petry. Vše dopadlo dobře, nejen zpěv.

Reklamy

Napište komentář ...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s